świata nie zmienisz, ale nerkę możesz

świata nie zmienisz, ale nerkę możesz

Bryzka zrodziła się z potrzeby niezależności i z buntu przeciwko konsumpcjonizmowi. Nasze produkty to odpowiedź na masową produkcję, szybkie tempo życia i pogoń za nowościami. Większość, czego potrzebujemy do produkcji naszych nerek, została już wyprodukowana. Dzięki kilku parom rąk jesteśmy w stanie wyczarować wyjątkowe i unikatowe torebki z materiałów w 100% z drugiej ręki bądź przeznaczonych do wyrzucenia. 

Cześć, tu Aneta B. Bryzka. Polonistka, która zaczęła szyć… na przerwie!

Już od najmłodszych lat czułam silną potrzebę wyrażania siebie poprzez ubrania i akcesoria. Zniechęcona sieciówkami i powtarzalnością oferowanych ubrań, odkryłam lumpeksy, w których zakochałam się od pierwszej upolowanej perełki. Podczas studiów polonistycznych i pracy w łódzkich szkołach, każde wolne okienko spędzałam na poszukiwaniach wyjątkowych rzeczy z drugiej ręki. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że w ten sposób mogę w 100% być sobą, a jednocześnie nie przykładam ręki do produkcji nieetycznej odzieży. 

Jednak przez długi czas nie mogłam znaleźć idealnej torebki, która byłaby przede wszystkim praktyczna. Potrzebowałam rzeczy, do której wrzucę najważniejsze drobiazgi (takie jak portfel, telefon i klucze), jednocześnie mając obie ręce wolne. Postanowiłam więc sobie taką rzecz uszyć! Zapisałam się na kurs szycia, znalazłam idealne materiały w second handzie i tak oto powstała moja pierwsza nerka! 

Dziś Bryzka to mała, niezależna firma tworząca zgodnie z ideą slow fashion i recyklingu.

Materiały na nerki i torby pochodzą z drugiej ręki lub z tkanin przeznaczonych do wyrzucenia (jak np. końcówki serii, czy skrawki z hurtowni). W filozofię marki wpisana jest idea zero waste, korzystanie z dostępnych już zasobów, a także wspieranie lokalnej ekonomii. Wszystkie torebki powstają w małej pracowni. Tworzę je sama z pomocą mamy. Współpracuję również z doświadczonymi krawcowymi na terenie Warszawy.

Każda z moich rzeczy jest unikatowa – ze względu na ograniczoną ilość materiału szyję głównie pojedyncze modele. Wykonuję także zamówienia personalizowane. Chętnie przerobię Twoją ulubioną kurtkę bądź spodnie na nerkę, torbę, plecak, kosmetyczkę czy worek na matę, dając tkaninie drugie życie. Tworzenie pięknych i zupełnie nowych rzeczy z czegoś starego, to ogromna satysfakcja i dobro skierowane w stronę naszej planety. 

Zakupy

Sklep

Odwiedź e-sklep, wybierz swoją wyjątkową nerkę i złóż zamówienie
on-line. Nerki powstają w procesie rękodzieła z materiałów z odzysku, dzięki czemu większość z nich to upcycling'owe unikaty.

Na zamówienie

Masz w posiadaniu materiał, z którego możemy uszyć niespotykaną nerkę? Odezwij się! Z chęcią zaprojektujemy dla Ciebie coś osobliwego
i wspólnie dołożymy eko cegiełkę do kreowania lepszego świata.