fbpx

Bryzka – projekt, który zaskoczył samą autorkę

Bryzka przyjechała do Warszawy we wrześniu 2018 r. Dostała ciepłą posadkę w roli sorki i kontynuowała (po Łodzi) nauczanie języka polskiego wśród dzieci i młodzieży. Uświadamianie młodych nieopierzonych, że planeta i czyste powietrze jest tak samo ważne jak szacunek do drugiego człowieka, Bryzka wpajała od pierwszego dnia dźwigania kaganka oświaty. Po godzinach szyła i szukała rynku zbytu na swoje towary. Pierwszym miejscem, gdzie Bryzka trafiła, była wyprzedaż garażowa na Żoliborzu, gdzie nie sprzedała nic. Drugim miejscem były targi na Zoo Markecie na Pradze. Tam już poszło nieco lepiej, choć jej stoisko składało się z rozlatującego wieszaka typu ikea oraz metalowego stojaka służącego do rozrastania się roślin, który zabrała tacie. Mimo wszystko skusiła się na kolejne targi, tym razem Rzeczy Wyszukanych, już samą nazwą słodząc sobie i przeczuwając, że jej towar jest właśnie „wyszukany”. Wystawiła się u Oliwi i Agaty, organizatorek Targów, na Święta i zarobiła nawet na dwie torby zamków i paseczków z hurtowni Polimex w Łodzi. Bo Warszawa ma potencjał! Bryzka założyła insta, zaczęła wstawiać foty nerek jeszcze ciepłych, w rozgardiaszu pokoju, no i się zaczęło. Bo samo szycie i dobry produkt nie wystarczy. Trzeba się promować, powiedzieć światu, „halo, ja tu nie tylko żyję, również szyję!”.

Poczta pantoflowa, propozycje współpracy, pisanie biznesplanów, strona internetowa, sklep i mnóstwo rozmów z ludźmi o szyciu, marketingu, idei zero waste i biznesach – to działania składające się na Bryzkę.

W tym roku, AD 2019 Targi odbyły się na ogromnej legendarnej Hali Gwardia, gdzie Bryzka świeciła nie tylko bryzkami, ale również neonem zaprojektowanym przez inżynierów mających wtyki w NASA. Ci co widzieli, wiedzą o czym prawi narrator. Ci co nie widzieli – fota. Co będzie dalej? Może Gucci zaproponuje współpracę? Może Mediolan podpisze kontrakt z Bryzką? Może Magda Gessler założy jej nerkę? Nikt nie zna dalszego ciągu historii Bryzki. Ona cały czas jest w procesie. Bryzka work in progresssssssss…